O SYSTÉMU

TRIKOLORâ
 
 
 
 
         Systém TRIKOLORâ je plně automatizovaný systém pro ……….
 
        Server TRIKOLORâ je složen z několika částí:
 
 
        Samotný server využívá a zajišťuje služby:
 
 
        Veškeré služby jsou buď on-line nebo dávkově propojeny s databázovým serverem.
 
        Hlavní server navíc zajišťuje služby DNS všech hostovaných domén a správu domén - tj. registraci a automatické obnovování doménových jmen.
 
        Správa obsahu webových stránek, nastavení webu, e-mailových schránek, jednotlivých modulů a dalších funkcí je řešena pomocí dodávaného programu TRIKOLORâ (cca 5MB), který se dodává společně s webovou prezentací.
 
        Zákazník má možnost program TRIKOLORâ nainstalovat na neomezené množství počítačů a dát různé přístupy neomezenému počtu uživatelů do různých částí systému odkudkoli z internetu. Navíc, pokud plánujete provoz více webů, stačí Vám pouze jedna instalace programu TRIKOLOR. Ke každému webu Vám systém TRIKOLORâ zašle na email uvítací zprávu s linkem ke stažení aktuální verze programu TRIKOLORâ, heslo k Vašemu novému účtu do programu TRIKOLORâ a tzv. licenční soubor, jehož naimportováním do programu TRIKOLORâ si systém ověří, že jste to právě Vy, komu byl e-mail zaslán.
 
        Program TRIKOLORâ pracuje stále ve spojení se svým serverem. Veškeré změny, které provádíte jsou okamžité. Není tedy třeba čekat na aktualizaci nastavení po určité době či nějak složitě zasílat na server aktuálně vygenerovaný aktualizační soubor. Navíc je program TRIKOLORâ při dnes již běžném připojení k internetu (2-4 mbit/s) neuvěřitelně svižný. Díky malému množství dat, které se mezi programem TRIKOLORâ a serverem posílají takřka nezaznamenáte zaseknutí.
 
        Další výhodou použití programu TRIKOLORâ je fakt, že při aktualizaci serverové části není nutné program TRIKOLORâ aktualizovat. Pouze v případech nasazení nových objektů či implementaci novějšího systému zabezpečení je instalace nové verze programu TRIKOLORâ nezbytná. I tak se ale jedná o automatizovaný proces, který zabere cca 3 minuty.
 
        Bezpečnost komunikace mezi serverem a programem TRIKOLORâ je dána použitím různých moderních šifrovacích algoritmů na úrovni certifikátů a použitím šifrovacích metod z webových technologií. Vyšší bezpečnost je také dána využitím vlastních bezpečnostních technologií na některých úrovních v komunikaci, možnosti automaticky dočasně zablokovat komunikaci či oklamat útočníka náhodným chováním systému.
 

                Systém TRIKOLORâ používá vlastních časově naplánových úloh např. pro automatické zálohování systému, stažení aktuálních valut ze serveru ČNB, kontrolu došlých plateb na účet, aktualizaci systému, odesílání faktur, odesílání e-mailů či komunikaci s hlavním nebo vývojovým serverem aj. Vše probíhá na pozadí v době menšího vytížení serveru jednak aby touto činností nebyly omezování návštěvníci webové prezentace, ale taky proto, aby tato činnost časově neomezovala zákazníka - Vás. A to už z praktického důvodu - abyste na tyto činnosti vůbec nemuseli myslet a zbytečně se s nimi nezabývali.